تور نوروز 1400 کنیا با تور تخصصی و حرفه ای جهان توریس

کنیا یک گوهر ناشناخته در قلب قاره آفریقا است. این کشور زیبا که مقصد بسیاری از گردشگران حرفه ای از سراسر جهان است ، با تمدنی باستانی در شرق آفریقا واقع شده است.

پایتخت کنیا ، نایروبی است و شهرهای مومباسا ، کیسومو و ناکورو مهمترین شهرها هستند.

85 درصد کنیایی ها مسیحی و 11 درصد مسلمان هستند. زبانهای رسمی مردم کنیا سواحیلی و انگلیسی است.

جمهوری کنیا از نظر اندازه در رتبه 47 جهان است. مناطقی از کنیا به دلیل مجاورت با خط استوا و خط ساحلی دارای آب و هوای گرم و خشک است و مناطق دیگر دارای آب و هوای گرم و خشک است. هوای سرد و کوهستانی نیز در برخی مناطق محسوس است.

زمستان و بهار بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های گردشگری کنیا است. با انتخاب تور نوروز 1400 کنیا ، اگر این کشور را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنید ، خاطرات فراموش نشدنی بسیاری از جاذبه های گردشگری آن ایجاد خواهید کرد.

سافاری کنیا
سفر به کنیا و لذت بردن از سافاری

مقصد گردشگری در کنیا

صحراها و کوههای پوشیده از برف ، جنگلها و دشتهای وسیع ، پارک های ملی و قبایل چندفرهنگی ، دریاچه های آب شیرین و صخره های مرجانی تنها تعدادی از زیبایی های سرزمین رویایی کنیا است. در ادامه شما را با برخی از جاذبه های گردشگری این کشور آشنا خواهیم کرد.

پارک ملی دریاچه ناکورو

پارک ملی دریاچه ناکورو در 140 کیلومتری نایروبی در دره ریفت واقع شده است. دریاچه ناکورو یکی از بزرگترین پناهگاه های پرندگان در جهان است.

زندگی و پرواز فلامینگو در این پارک یکی از دیدنی هایی است که چشم هر بیننده ای را تاریک می کند. دریاچه ناکورو به دلیل وجود نوع خاصی از جلبکها در آبهای این دریاچه ، از قسمتهایی سبز و آبی است.

در قسمت جنوبی دریاچه ناکورو مشاهده کرگدن های وحشی به صورت گروهی امکان پذیر است. دریاچه ناکورو در میان جنگل ها و آبشارهایی قرار دارد که گونه های جانوری نادر مانند زرافه ها ، پلنگ ها و کرگدن های سیاه و سفید را در خود جای داده است.

پارک ملی دروازه جهنم

پارک ملی دروازه جهنم یک منطقه حفاظت شده کوچک برای حیواناتی مانند شیر ، پلنگ و یوزپلنگ است. این پارک ملی به دلیل چهره های صخره ای بسیار زیاد با شکافهای باریک ، دروازه های جهنم نامیده می شود.

این ترک ها زمانی محل ریزش آب باران در دریاچه های ما پیش از تاریخ بوده و آب مورد نیاز انسان های اولیه در دره ریفت را تأمین می کرده است. پارک ملی دروازه جهنم  یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کنیا است.

 

 

شیر در پارک ملی دروازه جهنم
حیوانات درنده در دروازه جهنم پارک ملی

پارک ملی ماسایی‌مارا

پارک ملی Masai Maara ماسای مارا

پارک ملی ماسای مارا در جنوب غربی کشور ، نزدیک مرز تانزانیا واقع شده است.

این پارک ملی با مساحت تقریبی 1500 کیلومتر مربع ، میزبان ده ها گونه حیوان از جمله گاومیش ، فیل ، شیر و کرگدن است. پارک ملی 450 گونه پرنده را در خود جای داده است ، از پرندگان کوچک مانند گنجشک گرفته تا گونه های عقاب و شاهین.

کرگدن

قبلیه‌های بدوی ماسایی‌مارا در اینکاجیجیک

یکی از مقاصد گردشگری در کنیا بازدید از قبایل بدوی و بومی است که در پارک ملی ماسای مارا زندگی می کنند. ماسایی ها گروهی از مردم بومی کنیا هستند که در یک محله نیمه عشایری نزدیک پارک ملی ماسای مارا زندگی می کنند.

مردم این قبیله به دلیل فرهنگ بومی ، لباس های رنگارنگ محلی ، رقص های محلی و صنایع دستی مشهور هستند. جوانان روستا با تراش استخوان حیوانات و شاخه های درخت مجسمه هایی

از فرهنگ باستانی قبیله خود می سازند.

به خانه های ماسایی در زبان محلی Incajijik  اینکاجیجیک  گفته می شود. این خانه ها به شکل دایره ای شکل با سقف گرد و نیمه چوبی توسط زنان روستایی ساخته شده اند. مردان روستا حصاری محکم در اطراف روستا ساخته اند تا از حیوانات خود در برابر حمله حیوانات وحشی در پارک محافظت کنند.خانه سنتی افریقایی

 

دیدار از خط استوا در تور نوروز ۱۴۰۰ کنیا با جهان توریس

در کنیا می توانید علائمی را ببینید که به شما می گویند. شما در خط استوا هستید. خط استوا کمربندی فرضی است که زمین را به قسمتهای شمالی و جنوبی تقسیم می کند. خط استوا از کنیا عبور می کند و نیمی از کنیا را در نیمکره شمالی و نیمی دیگر را در نیمکره جنوبی می گذارد.

کوه کنیا

کوه کنیا بعد از کلیمانجارو دومین قله بلند قاره آفریقا است. قله این کوه باتیان نام دارد و ارتفاع آن به 5199 متر می رسد. کوه کنیا یک آتشفشان منقرض شده است. دامنه های حاصلخیز کوه محل زندگی تعدادی حیات وحش مانند گاومیش ، کرگدن سیاه و پلنگ است.

دریاچه نایواشا Naivasha

دریاچه نایواشا  Naivasha  دریاچه‌ای کم‌عمق و زیستگاه صدها گونه متفاوت از جانوران آبزی، پرندگان و پستانداران است. با انتخاب تور های توریس ورلد کنیا می‌توانید بوفالوهایی که در مرداب غوطه می‌خورند، زرافه‌هایی که در کنار دریاچه بین اقاقی‌ها قدم می‌زنند و پرواز پرندگان مهاجر در زمینه غروب خورشید را ببینید.

دیدار از نایروبی در تور توریس ورلد کنیا

نایروبی پایتخت کنیا و شهری در جنوب آن است. نایروبی یک مقصد عالی برای گردشگرانی است که می خواهند طعم بازدید از سواحل آفریقا و مواجهه با حیوانات در معرض خطر را بچشند. در این شهر می توانید به راحتی با زبان انگلیسی با مردم صحبت کرده و از آنها سوالاتی در مورد زندگی و فرهنگ کنیا بپرسید.

منطقه ساحلی، پارک ملی نایروبی و پناهگاه فیل‌ها و زرافه‌ها از جاذبه‌های گردشگری‌ای هستند .

بازار کازوری نایروبی

بازار کازوری (Kazuri) مرکزی تولید و فروش صنایع دستی آفریقایی در نایروبی است. که خریدهای شما در این بازار خیریه است و به زنان آفریقایی که بسیاری از آنها صنعتگر هستند کمک می کنید. انواع جواهرات سنگ صیقل داده شده و انواع ظروف دست ساز و دستبافت زنانه آفریقایی از جمله صنایع دستی موجود در این بازار است.

کنیا با جهان توریس از شما دور نیست …

کنیا سرزمینی با طبیعت بی نظیر ، جانوران بی نظیر و فرهنگ غنی است. این سرزمین باستانی مقصد خوبی برای کسانی است که می خواهند طبیعت را بکر و دست نخورده لمس کنند.

قدم زدن در سواحل مرجانی ، دیدن غروب آفتاب قرمز در صحرا ، شنیدن آواز پرندگان و شیرهای خروشان در پارک های ملی ، از جمله خاطرات بی نظیری است که هنگام انتخاب تورجهان توریس کنیا تجربه خواهید کرد.